תמ”א 38

בניה ירוקה מבודדת וחזקה במיוחד.

 GSB – בית שנעים לגור בו

מערכות GSB לתמ”א 38 פותחו על-מנת לתת מענה לצרכים ייחודיים שקיימים בתחום זה.פרויקטים של תמ”א 1/ 38 מתאפיינים במורכבות שנובעת מביצוע בסביבת עבודה בה דיירי הבניין חיים באתר בנייה פעיל.

לביצוע תמ”א באמצעות טכנולוגיית GSB מספר יתרונות בולטים:

  • ביצוע שלד הבניין וגמר אבן במהלך אחד ,קיצור משך הבנייה.
  •  אפשרות לביצוע עבודות שלד ועבודות גמר במקביל.
  • אחיזה אמינה של אבן החיפוי לקיר.
  • יתרון שיווקי – הקונה הפוטנציאלי יכול להתרשם איך יראה הבנין בשלב מוקדם.
  • אפשרות לבצע את העבודה ללא מנוף.
  • צמצום ניכר בציוד תפסנות.

חתכי קירות וסוגי תבניות GSB - לתמ"א 38

מערכת GSB ליציקת קירות בטון מבודדים היא מערכת ICF כחול לבן , אשר מבוססת על חיבור מכני של פנל מחומר מבודד (פוליסטירן) ובלוק צמנטי לכדי תבנית יציקה, בתווך שביניהם יוצקים בטון מזוין לכל גובה הקיר. כלל מרכיבי התבנית נשארים כחלק מהקיר ומהווים את שכבת הבידוד התרמי שעליה מבוצעות עבודות החיפוי והגמר.

 

בניה ב – GSB קלה יותר לביצוע מבניה בבלוקים , היא מקצרת את משך הביצוע (חוסכת בימי עבודה), קלה יותר פיזית מבניה בבלוקים, חוסכת שימוש בציוד עץ מתכלה, מפחיתה באופן משמעותי את כמויות פסולת הבניין ומייצרת לקבלן יתרון על פני קבלנים שבונים בשיטות בניה מסורתיות

 

מרבית תבניות ה – ICF בעולם הרחב , מורכבות משני פנלים של פוליסטירן מוקצף (קלקר) שגשר של פלסטיק מחבר ביניהם לכדי תבנית ליציקה. תבניות מסוג זה הן תבניות סגורות. מערכת התבניות של GSB היא מערכת של תבניות פתוחות שמאפשרות חיבור דפנות מסוגים שונים כגון : קלקר- בלוק , קלקר-אבן ועוד.

בעוד שבתבניות סגורות מורכבות התבניות אחת על גבי השנייה ורק בסוף תהליך התקנת התבניות ניתן להשחיל את מוטות ברזל הזיון האנכי,  בתבניות פתוחות בשלב ראשון מורכבת הדופן החיצונית, מותקן ברזל הזיון ורק אז נסגרת התבנית באמצעות הדופן בצד הקיר הפנימי. צורת התקנה זו מאפשרת בקרת ביצוע מושלמת של ברזל הזיון, התקנת ברזל זיון כבד במידת הצורך ושימוש בחישוקים בכפוף לדרישות התכנוניות של המהנדס.

 

הכשרת צוות לבניה ב – GSB פשוטה , קלה ומהירה. למרות האמור מניסיוננו, באופן טבעי, קצב הביצוע של הבית הראשון אותו תבצע קבוצה בתהליך ההכשרה איטי יותר מקצב הביצוע של הבית השיני. 

 ניתן לבצע מגוון רחב של חתכי קירות  כגון : קירות ממ”ד , קירות קלקר – בטון – בלוק, קירות מחופי אבן ועוד.


[]GSB התקנת תבניות GSB מעקות תמא 38 GSB 

בצד החיצוני של הקיר ניתן ליישם מגוון של חומרי טיח ע”ג שכבת הפוליסטירן, ככלל תכלול השכבה הראשונה רשת סיבי זכוכית.
 ניתן לבצע בצד הקיר הפנימי לוחות גבס  בהדבקה ועיגון מכני למחברי הפלסטיק. וכן טיח על בסיס צמנטי או טיח גבס  

צרו קשר

אני מאשר/ת את תנאי השירות ואת מדיניות הפרטיות.

התקשרו

לקוחות מספרים

צחישדה נחום
קרא עוד
שלום אילן אחרי ימי החמסין שאנחנו עוברים בעמק המעיינות (47מעלות) שמח לומר ששיטת הבניה שלכם- עובדת ועובדת טוב!!! הטמפרטורה בבית נעימה ולא עוברת גם בשיא החום את ה29 מעלות. למזגן לוקח חמש דקות לקרר ואישתי ישר מתלוננת שקר לה❄️ הלילות מאוד נעימים כי הבית לא פולט חום ולכן אנחנו לא צריכים להדליק מזגנים בחדרי שינה ומפעילים רק מאוורר תיקרה”
אבי רצ׳בסקימנהל כספים קבוץ סאסא
קרא עוד
אני מרגיש הבדל עצום בבידוד הדירה שאנו גרים בה עכשיו לעומת הדירה הקודמת שלנו בקיץ הזה הפעלנו מזגן פעמים ספורות בלבד ולא הרגשנו צורך בכך גם בימים חמים למרות שדלת/חלון הזזה למרפסת תמיד פתוחה אצלנו בחורף הבית מרגיש הרבה פחות קר מאשר בדירה הקודמת , גם בימים שירד שלג .
שטרן אסף ומשפחת שטרןכפר בלום
קרא עוד
היום לאחר שעברנו את הקיץ החם בבית אני חייב לומר לך שכל מה שהבטחת – הכל נכון!!! בניה ירוקה – כמעט ולא נשארה פסולת בניין , ותודה מאמא טבע שאספתם את כל שאריות הקלקר למחזור. בקיץ הזה הפעלנו מזגן פעמים ספורות בלבד ולא הרגשנו צורך בכך גם בימים חמים למרות שדלת/חלון הזזה למרפסת תמיד פתוחה אצלנו בחורף הבית מרגיש הרבה פחות קר מאשר בדירה הקודמת , גם בימים שירד שלג .

היתרונות שלנו

מאמרים אחרונים