בניה טרמית

על בנייה טרמית ומסלול ייחודי של הלוואה חברתית ב - 0% ריבית לתקופה של 3 שנים בשיתוף עם TARIA

בניה טרמית או בניה ירוקה יוצרת נוחות תרמית וחוסכת לנו 50% ויותר מחשבון החשמל.

בניה ירוקה משמרת אנרגיה ב-GSB היא בניה טרמית המשפיעה באופן ניכר על איכות החיים בבית וחוסכת של מעל 50% בהוצאת חשבון החשמל.
נוצרת משילוב של מעטפת מבודדת ברמה גבוה (דרוג A ע”פ ת”י 5281/5282) ומסת קיר גבוהה בצד הקיר הפנימי יוצרים נוחות תרמית יוצאת דופן.
בסירטי הוידאו שבצד הדף מובאות עדויות של דיירים מאזורי אקלים שונים, בפרט של דיירים משכונת ההרחבה בקיבוץ סאסא.

בניה טרמית

בניה טרמית

בידוד תרמי

בידוד תרמי  הנו היכולת של רכיב להתנגד למעבר חום וקור מצידו האחד לצידו השני.  הדרישה לבידוד תרמי הנה אחת העיקריות בתקני בנייה ואף מעוגנת בחוק התכנון והבנייה. בניה טרמית יוצרת נוחות תרמית מושגת בטמפרטורת חדר של 21-26 מעלות צלזיוס.

מסה תרמית

מסה תרמית נותנת ביטוי לתכונה של חומרים שונים לקלוט ולאגור חום/קור  במבנה.

מסה תרמית של מבנה היא המסה המשולבת של הקירות, התקרות, והרצפות שעקב יכולתם לאגור אנרגיה, הם סופחים את החום/קור של החדר ומסייעים לשמירת הנוחות התרמית בבית. בידוד תרמי חיצוני בשילוב של מסה תרמית פנימית והצללות מתאימות יכול לשפר את תנאי המחייה בבית ולחסוך בעלויות חימום וקירור (50% עד 70% חיסכון בשנה בקירוב). מסה תרמית יעילה במיוחד, כאשר יש הפרש טמפרטורה גבוה בין היום ללילה (לפחות 6 מעלות צלסיוס). בחורף, לדוגמה, קיר/רצפה דרומיים בעלי מסה תרמית גבוהה, יאגרו את קרינת השמש בשעות היום, ויפלטו את החום בלילה. תפקוד מבנה מסוג זה הוא אידיאלי לאזורים מדבריים.

עוד על מסה טרמית אפשר ללמוד מהסרטון של אדריכל אייל יוסינגר

 

 דיירים ובעלי מקצוע מספרים על בניה טרמית

טופס צור קשר צד

טעימה מהבלוג